Yerel Seçim (Örnek Veri)
31 Mart 2026 · 31.022.039 geçerli oy · 81 ilde sonuç
Sandık açılma oranı
93,9%
86.673 /
92.309 sandık
DEMO VERİ – bu sayılar örnek amacıyla üretilmiştir, gerçek seçim sonucu değildir.
İlin üzerine gelin: sonuçlar sağda çıkar. Tıklayın: o ilin İLÇE HARİTASI açılır.
- A PARTİ 20 il
- B PARTİ 20 il
- C PARTİ 20 il
- D PARTİ 21 il
- Sonuç girilmedi
Bursa – İlçe İlçe Sonuçlar
Sandık: 91,0% açıldı| İlçe | Önde olan | Oran | Geçerli oy | Sandık sayımı | Dağılım |
|---|---|---|---|---|---|
| 1. İlçe | A PARTİ | 38.8% | 39.398 | 96,8% (122/126) | |
| 2. İlçe | B PARTİ | 41.6% | 31.848 | 100,0% (99/99) | |
| 3. İlçe | C PARTİ | 41.2% | 23.365 | 87,7% (64/73) | |
| 4. İlçe | D PARTİ | 41.4% | 14.912 | 89,1% (41/46) | |
| 5. İlçe | A PARTİ | 40.8% | 61.954 | 92,7% (179/193) | |
| 6. İlçe | B PARTİ | 40.2% | 54.644 | 95,8% (159/166) | |
| 7. İlçe | C PARTİ | 40% | 41.957 | 99,3% (139/140) | |
| 8. İlçe | D PARTİ | 40.5% | 35.207 | 85,8% (97/113) | |
| Merkez | D PARTİ | 38.7% | 49.169 | 94,1% (144/153) |
İlçe sonuçları ve sandık sayıları yönetim panelinden
il;ilçe;parti;oy;sandık_toplam;sandık_sayılan biçimindeki CSV ile güncellenir.
İl İl Sonuçlar
| Plaka | İl | Önde olan | Oran | Geçerli oy | Sandık |
|---|---|---|---|---|---|
| 01 | Adana | D PARTİ | 42.6% | 50.138 | 89,3% |
| 02 | Adıyaman | C PARTİ | 43.4% | 59.373 | 90,2% |
| 03 | Afyonkarahisar | B PARTİ | 40.9% | 66.148 | 91,0% |
| 04 | Ağrı | A PARTİ | 40.9% | 74.329 | 92,0% |
| 05 | Amasya | D PARTİ | 42.6% | 84.712 | 93,2% |
| 06 | Ankara | C PARTİ | 42.9% | 92.484 | 94,1% |
| 07 | Antalya | B PARTİ | 42.1% | 100.845 | 95,0% |
| 08 | Artvin | A PARTİ | 40.6% | 109.068 | 96,0% |
| 09 | Aydın | D PARTİ | 43.4% | 118.348 | 97,1% |
| 10 | Balıkesir | C PARTİ | 41.9% | 126.495 | 98,1% |
| 11 | Bilecik | B PARTİ | 42% | 127.110 | 99,0% |
| 12 | Bingöl | A PARTİ | 41.6% | 140.361 | 100,0% |
| 13 | Bitlis | D PARTİ | 40.5% | 149.579 | 87,9% |
| 14 | Bolu | C PARTİ | 41.4% | 159.132 | 89,0% |
| 15 | Burdur | B PARTİ | 41.9% | 167.247 | 89,9% |
| 16 | Bursa | A PARTİ | 41.3% | 176.339 | 91,0% |
| 17 | Çanakkale | D PARTİ | 41.4% | 182.603 | 91,9% |
| 18 | Çankırı | C PARTİ | 40.4% | 193.366 | 93,0% |
| 19 | Çorum | B PARTİ | 43.1% | 204.270 | 93,9% |
| 20 | Denizli | A PARTİ | 42.3% | 206.713 | 95,0% |
| 21 | Diyarbakır | D PARTİ | 41.5% | 219.441 | 96,0% |
| 22 | Edirne | C PARTİ | 42% | 214.219 | 97,0% |
| 23 | Elazığ | B PARTİ | 41.8% | 232.244 | 98,0% |
| 24 | Erzincan | A PARTİ | 41.7% | 245.700 | 99,0% |
| 25 | Erzurum | D PARTİ | 42.3% | 252.967 | 100,0% |
| 26 | Eskişehir | C PARTİ | 43.6% | 258.361 | 88,0% |
| 27 | Gaziantep | B PARTİ | 43% | 270.235 | 89,0% |
| 28 | Giresun | A PARTİ | 42.7% | 275.394 | 90,0% |
| 29 | Gümüşhane | D PARTİ | 42.3% | 291.492 | 91,0% |
| 30 | Hakkâri | C PARTİ | 42.6% | 292.893 | 92,0% |
| 31 | Hatay | B PARTİ | 41.7% | 296.252 | 93,0% |
| 32 | Isparta | A PARTİ | 42.4% | 314.093 | 94,0% |
| 33 | Mersin | D PARTİ | 42% | 301.327 | 95,0% |
| 34 | İstanbul (Avrupa) | C PARTİ | 42.1% | 324.306 | 96,0% |
| 35 | İzmir | B PARTİ | 42.3% | 340.095 | 97,0% |
| 36 | Kars | A PARTİ | 43.4% | 342.866 | 98,0% |
| 37 | Kastamonu | D PARTİ | 41.6% | 342.659 | 99,0% |
| 38 | Kayseri | C PARTİ | 41.1% | 359.059 | 100,0% |
| 39 | Kırklareli | B PARTİ | 41% | 364.643 | 88,0% |
| 40 | Kırşehir | A PARTİ | 43.1% | 382.803 | 89,0% |
| 41 | Kocaeli | D PARTİ | 41.7% | 381.819 | 90,0% |
| 42 | Konya | C PARTİ | 40.5% | 389.999 | 91,0% |
| 43 | Kütahya | B PARTİ | 42.2% | 405.060 | 92,0% |
| 44 | Malatya | A PARTİ | 42% | 388.436 | 93,0% |
| 45 | Manisa | D PARTİ | 42.5% | 414.706 | 94,0% |
| 46 | Kahramanmaraş | C PARTİ | 43.4% | 429.865 | 95,0% |
| 47 | Mardin | B PARTİ | 40.9% | 427.650 | 96,0% |
| 48 | Muğla | A PARTİ | 40.9% | 435.656 | 97,0% |
| 49 | Muş | D PARTİ | 42.6% | 455.553 | 98,0% |
| 50 | Nevşehir | C PARTİ | 42.9% | 460.712 | 99,0% |
| 51 | Niğde | B PARTİ | 42.1% | 469.036 | 100,0% |
| 52 | Ordu | A PARTİ | 40.6% | 476.772 | 88,0% |
| 53 | Rize | D PARTİ | 43.4% | 488.945 | 89,0% |
| 54 | Sakarya | C PARTİ | 41.9% | 496.291 | 90,0% |
| 55 | Samsun | B PARTİ | 42% | 475.546 | 91,0% |
| 56 | Siirt | A PARTİ | 41.6% | 502.561 | 92,0% |
| 57 | Sinop | D PARTİ | 40.5% | 514.183 | 93,0% |
| 58 | Sivas | C PARTİ | 41.4% | 526.664 | 94,0% |
| 59 | Tekirdağ | B PARTİ | 41.9% | 534.255 | 95,0% |
| 60 | Tokat | A PARTİ | 41.3% | 544.915 | 96,0% |
| 61 | Trabzon | D PARTİ | 41.4% | 546.962 | 97,0% |
| 62 | Tunceli | C PARTİ | 40.4% | 562.465 | 98,0% |
| 63 | Şanlıurfa | B PARTİ | 43.1% | 577.966 | 99,0% |
| 64 | Uşak | A PARTİ | 42.3% | 569.782 | 100,0% |
| 65 | Van | D PARTİ | 41.5% | 590.071 | 88,0% |
| 66 | Yozgat | C PARTİ | 42% | 562.654 | 89,0% |
| 67 | Zonguldak | B PARTİ | 41.8% | 596.534 | 90,0% |
| 68 | Aksaray | A PARTİ | 41.7% | 617.830 | 91,0% |
| 69 | Bayburt | D PARTİ | 42.3% | 623.355 | 92,0% |
| 70 | Karaman | C PARTİ | 43.6% | 624.462 | 93,0% |
| 71 | Kırıkkale | B PARTİ | 43% | 641.215 | 94,0% |
| 72 | Batman | A PARTİ | 42.7% | 642.018 | 95,0% |
| 73 | Şırnak | D PARTİ | 42.3% | 668.152 | 96,0% |
| 74 | Bartın | C PARTİ | 42.6% | 660.561 | 97,0% |
| 75 | Ardahan | B PARTİ | 41.7% | 657.824 | 98,0% |
| 76 | Iğdır | A PARTİ | 42.4% | 687.094 | 99,0% |
| 77 | Yalova | D PARTİ | 42% | 649.763 | 100,0% |
| 78 | Karabük | C PARTİ | 42.1% | 689.711 | 88,0% |
| 79 | Kilis | B PARTİ | 42.3% | 713.725 | 89,0% |
| 80 | Osmaniye | A PARTİ | 43.4% | 710.361 | 90,0% |
| 81 | Düzce | D PARTİ | 41.6% | 701.201 | 91,0% |